Zadłużenie rządów świata osiągnęło w tym roku rekordowy poziom 53 bln USD

Do końca roku zadłużenie rządów świata wzrośnie do rekordowego poziomu 53 bln USD, szacuje S&P Global w czwartek, a pożyczka w tym roku wyniesie 8,1 bln USD.

Około 70% (5,8 bln USD) pożyczek brutto państw będzie przeznaczone na refinansowanie wymagalnego długu długoterminowego, choć oczekiwane 2,3 bln USD nowego pożyczki będą nadal warte co najmniej 2,6% globalnego PKB.

S&P powiedział, że wzrost odzwierciedla wyższe potrzeby pożyczkowe największych krajów. Stany Zjednoczone za 3 bln USD, a Japonia za 1,75 bln USD pozostaną zdecydowanie największymi pożyczkobiorcami na świecie, stanowiąc prawie 60% ogólnej sumy.

„Przewidujemy, że do końca 2020 r. Wartość zadłużenia komercyjnego wszystkich państw, które oceniamy, wzrośnie o 5%, osiągając rekordowy poziom 53 bln USD w porównaniu do 2019 r. I 30% w porównaniu z 2015 r.”, Raport kierowany przez analityków Karen Vartapetov i Roberto Powiedział Sifon-Arevalo.

Po Stanach Zjednoczonych i Japonii przewiduje się, że Chiny wyemitują około 636 miliardów dolarów, a następnie Włochy, Brazylia i Francja, z których każda ma pożyczyć 250 miliardów dolarów w 2020 roku.

Te cztery razem będą stanowiły około 17% globalnej sumy, nieco poniżej samej Japonii, podczas gdy grupa narodów G-7 będzie odpowiadać za około 70% globalnych pożyczek i długów.

Oczekuje się, że 20 największych gospodarek wschodzących wyemituje w tym roku łącznie 1,62 bln USD, przy wzroście o 4% w stosunku do 2019 r. I rekordowo wysokim poziomie.

„Wzrost (globalny) odzwierciedla wyższe potrzeby pożyczkowe największych emitentów państwowych, ponieważ ich sytuacja fiskalna ulega osłabieniu w 2020 r. W związku z niestabilną globalną perspektywą gospodarczą”, powiedział raport, dodając, że niskie stopy procentowe również zachęcały do ​​tego trendu.

Leave A Reply